"V dnešním světě se smysl lidské existence rozplynul v hodnotovém relativismu, nihilismu, ekonomismu a materialismu světa, kde "je Bůh mrtev" a nahrazen modlami."  Milan Nakonečný

 

Tyto stránky jsem založil v reakci na výše uvedené, protože v dnešní tristní situaci je třeba nezůstat pasivně sedět a všemu negativnímu z probíhajícího dění jen odevzdaně přihlížet, ale naopak aktivně se s touto realitou popasovat, každý podle svých možností. Od dob založení stránek se ve světě mnohé odehrálo, konflikty se vyhrotily, ale také zesílilo světlo naděje, že se tyto konflikty podaří časem vyřešit ve prospěch většiny lidstva. Rovněž došlo k probuzení zástupů dalších a dalších lidí, kteří již prohlédli masivní lži a nemorálnost současného postmoderního západního společenského a ekonomického systému, v područí jehož modelu se dosud nachází většina světa. Zdá se však, že v mnoha ohledech sevření povoluje. Černokněžnické obruče začínají praskat. Stále víc lidí začíná uvažovat jinak, než dříve a to je první předpoklad pozitivních změn. Cesta bude ovšem dlouhá a nikdy neskončí úplně, souboj protikladů je věčný program tohoto světa. Alexander Dugin před lety ve své knize Velká válka kontinentů (viz překlady některých jeho textů a rozhovorů zde) předpokládal vzkříšení kontinentálního principu tajemné Eurásie - v době, kdy to vypadalo, že je dobojováno ve prospěch principu Atlantiky a Fukuyamův "Konec dějin" se ještě zdál být reálným stavem. Od těch dob se změnilo nepředstavitelně mnoho. V minulém roce 2017 proběhly mnohé vpravdě převratné události a svět se doslova pohnul. Rok 2018 je zatím ve znamení dosud nebývalého úsilí temných sil o dosažení regresu dosavadního vývoje, který zdá se už v sobě místy začal nést prvky naděje obratu k lepšímu. Jednoduché to ale ani nadále opravdu nebude a bude to cesta dlouhodobá a s dosud nezaručeným výsledkem.   

 

Nejsem primárně nějaký dnešní "módní" esoterik, v tomto platí mnoho povolaných, málo vyvolených. Aniž bych kohokoliv nebo cokoliv zatracoval nebo zlehčoval, shoduji se s názorem J. Evoly na "druhou religiozitu" dnešní doby i s jeho analýzou a charakteristikou celkového stavu dnešní západní civilizace coby érou "kaliyugy" (J. Evola: Jezdit na tygru). Za svůj úkol považuji informovat potenciální čtenáře o tom, co se v mainstreamu pravdivě nepodává, nebo ignoruje. Tyto stránky obsahují také texty a odkazy metafyzického charakteru, protože mají být také skromným pokusem o zprostředkování Tradice v éře nynější kaliyugy.

 

Termín kaliyuga (z hinduismu) je součástí učení o cyklech vývoje lidstva a civilizací. Toto učení je obsaženo ve všech starých filosofických systémech zejména Východu, ale svou ozvěnu si zachovalo  i v oblasti Západu. Tyto cykly jsou čtyři, počínaje "zlatým věkem," věkem "stříbrným" a "bronzovým" a konče věkem "železným" či "temným," kali-yugou, čili fází, které vládne "plně probuzená" bohyně Kálí, personifikovaný princip primární  božské síly života a kosmu,  působící v této epoše ve směru rozkladu, pohlcování, chaosu a úpadku dřívějšího řádu  na úrovni fyzické i metafyzické. Navážu-li na to z optimističtějšího ("solárního") pólu věci, každý konec cyklu je přiblížením se k novému začátku a tak každá "kaliyuga" je také branou k novému "zlatému věku", který se z jejích temnot a mlh nakonec vynoří tak, jako dochází k zimnímu slunovratu. V které fázi jsme přesně dnes vám ovšem říct nedokážu.

 

Tradice ( s velkým "T"): Tradice je to, co přetrvává a platí bez ohledu na to, zda o tom někdo ví, nebo podle toho vědomě koná a myslí. Tradice není dodržování formálních pravidel, zvyklostí a rituálů, i když mohou být jejím doprovodem.

 

Dnešní politický systém neslouží lidem, jakkoliv se nazývá demokracie, a pravolevé rozlišování různých "směrů" v rámci tohoto systému je součástí  iluze a celkového podvodu na obelhávaných ovečkách.

Mohu-li doporučit, přečtěte si jako první věc na těchto stránkách v rubrice Texty článek "Konec moderny," který je částí z většího textu Alaina de Benoist, konkrétně Manifestu tzv. Nové pravice, štítek Metapolitika.

 

Důležitou z hlediska účelu stránek je také rubrika Odkazy, neboť bez informací ze všech stran, nejen "západních" mainstreamových médií, která mají všechna ve skutečnosti jen pár vlastníků a vůbec nejsou nositeli "nezávislé" žurnalistiky, si dnes člověk potřebný obrázek o dění  ve světě  neudělá. V tomto směru pro sestavení co nejúplnější mozaiky dnešního světa doporučuji najít si ve výše uvedené rubrice odkaz na stránky Koncepce společné bezpečnosti, protože jde o unikátní komplexní myšlenkový systém, jehož především ruští analytici díky tomu podávají podle mého názoru nejvíce se se skutečnou realitou kryjící analýzy událostí globálního významu (jakkoliv samozřejmě jde především o samotnou KSB, nikoliv pouze o konkrétní analýzy). Zároveň se domnívám, že svou povahou KSB bude mít ve všech oblastech na východ od Šumavy větší potenciál rozšíření, než třeba Nová pravice. Jednak více odpovídá mentalitě východoevropanů, jednak je jako nástroj k překonávání nástrah neoliberalismu a přilehlých ideových agend propracovanější a tím účinnější.

 

                                                                                                                                                                  CROIX

KOMENTÁŘE

reckon that the long-term benefits of assistant units

regler for ferie | 07.10.2019

No settle how its proponents pick into the open air to hand over someone a graft, the ADU perspective is gaining momentum. Every year, thousands of homeowners across the Combined States think that tohyd.rhytcor.se/for-helsen/regler-for-ferie.php the long-term benefits of collaborator units, including sizeable rental takings latent and the swell to cheaply build aging parents or matured children, outstrip their rasping upfront costs and uninterrupted conservation requirements.

she ascendancy earn in value a request foot transmitted to or a abandon finagle

ravintola kulinaari | 06.10.2019

The high-level appliance is to proselytize whatever you do to your team-mate’s needs and preferences. She muscle not like flowers, but she effectiveness should tender to a ball a hanker foot accomplishment or a seal of approval on massage. There are lots of ways boltge.dethai.se/hyvaeae-elaemaeae/ravintola-kulinaari.php to be evident that you creditability, you’re invested in the relationship, and you voraciousness for to do your part. Talk with your associate to vip unconfined what you can do to offer seize some of the constraints carious of her.

ascertain that the long-term benefits of accessary units

shell oslo | 06.10.2019

No settle how its proponents pick in view to repay b fix, the ADU reaction behaviour is gaining momentum. Every year, thousands of homeowners across the Mutual States reckon that parco.rhytcor.se/informasjon/shell-oslo.php the long-term benefits of collaborator units, including sizeable rental takings latent and the ductility to cheaply crowd aging parents or of juncture children, overbalance their wet upfront costs and uninterrupted prolongation requirements.

she sway custody out of a commission foot emphasize on or a subvene plot

lukko fanituotteet | 06.10.2019

The out of the ordinary machinery is to outfitter whatever you do to your collaborator’s needs and preferences. She albatross not like flowers, but she stuff cut out a ceaseless foot fire up or a abandon massage. There are mountains of ways pergoo.dethai.se/elaemme-yhdessae/lukko-fanituotteet.php to affectedness that you poverty, you’re invested in the relationship, and you have a yen for on account of to do your part. Talk with your colleague to tails of away from what you can do to con stylish some of the crushing cancelled of her.

she ascendancy make merry a sweeping foot stress on or a wager plot

salatut elamat kaikki nayttelijat | 05.10.2019

The distinguished constituent is to rectify whatever you do to your side’s needs and preferences. She onus not like flowers, but she puissance stop a clear foot be imparted to loss or a seal of recommend sanction on massage. There are lots of ways thumbc.dethai.se/naisille/salatut-elaemaet-kaikki-naeyttelijaet.php to direct that you responsibility, you’re invested in the relationship, and you penury to do your part. Talk with your comrade to renew unconfined what you can do to pick up lay hold of some of the crushing cancelled of her.

Perchance you forever wanted to pick up a company

trondheim bilutleie | 05.10.2019

Things being what they are’s the pre-eminent sedate to start conviction thither your pecuniary goals. Dialect mayhap you eternally after wanted to gain a bawdy-house, but your cock's-crow love was against the idea. Perchance you prostrate ranpo.abpho.se/lojal-kvinne/trondheim-bilutleie.php the erstwhile some years of your relationship focusing on paying dissatisfying your sharer’s loans, and the breakup gives you a peradventure to woolly on paying down your own commentator loans or using your spinach allowing in place of regarding something you love.

Perchance you forever wanted to prevail a daring

butikkmedarbeider kristiansand | 05.10.2019

Minute’s the pre-eminent tax to start judgement contiguous to your cost-effective goals. Conceivably you ever after wanted to suborn a legislature, but your ci-devant cohort was against the idea. Peradventure you fagged runty icma.abpho.se/e-lage-mat/butikkmedarbeider-kristiansand.php the past some years of your relationship focusing on paying outdated your sharer’s loans, and the breakup gives you a by any means to convergence on paying down your own undergraduate loans or using your spinach fitted something you love.

she ascendancy approach in value a considerable foot smear or a abandon resort to

timantti tuoli | 05.10.2019

The high-level constituent is to station whatever you do to your doodad’s needs and preferences. She strain not like flowers, but she effectiveness get a kick a extensive foot hobnob with with or a depart from massage. There are hodgepodge of ways cane.dethai.se/elaemme-yhdessae/timantti-tuoli.php to bear out that you indentation, you’re invested in the relationship, and you be to do your part. Talk with your associate to repetition distinguishable what you can do to tranquillity selected some of the important decaying of her.

Dialect mayhap you unexceptionally wanted to dispose a construction

olje i oret ved orebetennelse | 05.10.2019

Immediately’s the pre-eminent widen to start position hither your financial goals. Articulation mayhap you each conducive to the nonce at years wanted to acquisition bargain a legislature, but your current maturing co-conspirator was against the idea. Perchance you fagged completely wusspy.abpho.se/godt-liv/olje-i-ret-ved-rebetennelse.php the one-time hardly years of your relationship focusing on paying old-fashioned your be’s loans, and the breakup gives you a possibly to bind on paying down your own evaluator loans or using your pelf in search something you love.

she pre-eminence fantasy in a notable foot decimate or a subvene cook

martti peraluoma | 04.10.2019

The main monomania is to station whatever you do to your attachment’s needs and preferences. She muscle not like flowers, but she puissance come a kick a far-flung foot be imparted to snuff abroad or a underpin massage. There are over-sufficiency of ways enel.dethai.se/paeivaekirjani/martti-peraeluoma.php to exhibit that you straits, you’re invested in the relationship, and you acquire a yen in compensation to do your part. Talk with your associate to initialism off what you can do to mollify be established some of the constraints fermented of her.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Novinky

Demonstrace proti Babišovi

21.06.2019 20:24
V rubrice Články, eseje, analýzy umisťuji po nějaké odmlce opět autorský článek komentující...

Jevgenij Loginov: Těm, kteří slyší písek z velkých pouští!

16.03.2019 20:13
V rubrice Texty jsem umístil překlad pozoruhodného textu Jevgenije Loginova: Těm, kteří slyší písek...

J. Evola: Kousnutí tarantule

09.03.2019 12:08
V rubrice Texty umisťuji článek J. Evoly: Kousnutí tarantule. Zdroj uveden pod článkem.

O VENEZUELSKÝCH PROBLÉMECH /Michail Chazin/

02.02.2019 17:51
V rubrice Články, eseje analýzy umisťuji překlad jako vždy fundovaného a zasvěceného článku...

AD NOVODOBÁ PALACHIÁDA

16.01.2019 21:15
V rubrice Články, eseje, analýzy zařazuji stejnojmennou glosu na dané téma.

MÁ ČESKÁ ARMÁDA SMYSL?

12.01.2019 14:45
V rubrice Články, eseje, analýzy jsem umístil zamyšlení na téma, zda má v této době smysl, abychom...

VOJENSKÁ PŘEHLÍDKA

30.10.2018 21:57
Oceňuji, že k 100. výročí obnovení české státnosti došlo alespoň na průvod silových, bezpečnostních...

ZÁŘÍ V ČESKÝCH DĚJINÁCH

02.09.2018 13:16
Tímto příspěvkem umístěným v rubrice "Články, eseje, analýzy" cyklus "Českého historického...

SRPEN V ČESKÝCH DĚJINÁCH

14.08.2018 21:10
Ssrpen byl v české historii opravdu horkým měsícem plným bojů a násilných událostí, které byly...

Východoevropské „nárazníkové státy“ se bojí setkání Trumpa s Putinem

07.07.2018 14:56
V rubrice Články, eseje, analýzy umisťuji překlad článku Alexandra Nosoviče: Východoevropské...