ODKAZY

Věci veřejné - internet:

 

https://www.outsidermedia.cz/

- zasvěcené články a analýzy, zčásti přejaté, zčásti od realizačního týmu a velmi slušná úroveň diskuzí, dobrý zdroj informací, které se v mainstreamu nedozvíte

 

https://www.novarepublika.cz/

 

https://worldcrisis.ru/

- ruské stránky s příspěvky od předních ruských analytiků a publicistů ne-liberálního okruhu

 

https://leva-net.webnode.cz/

- pozoruhodná Koncepce společné bezpečnosti a další texty v češtině a slovenštině, též pravidelné překlady v současné době zřejmě nejpřesnější politické analytiky v podání V. Pjakina v jeho Otázkách a odpovědích.

 

https://www.parlamentnilisty.cz/

- opravdová pluralitní aréna názorů s nejširším záběrem autorů

 

https://www.zvedavec.org/

- pan Stwora už vykonal mnoho záslužné práce na poli nezávislého informování veřejnosti, návštěvnost má po zásluze nemalou, doporučuji.

 

https://cz.sputniknews.com/

- česká jazyková mutace ruských stránek, denní zpravodajství ze světa - není nad to vědět, jak to vidí "druhá" strana, co se děje o čem se u nás neinformuje a udělat si obrázek trochu barvitější o tom jak to doopravdy myslí...

 

https://oko-planet.su/

- vynikající stránky se zasvěcenou analytikou z pohledu Ruska, ovšem v ruštině. To co se tam běžně probírá v oblasti politiky, financí a pod. je tady ve svobodomyslném prostoru Západu buďto tabu, nebo zesměšňováno jako konspirativní. Jak je vidět, Rusové s takovými věcmi běžně pracují jako s realitou, kterou je dobré znát. Umíte-li rusky, doporučuji!

 

https://www.presstv.ir/

- dnes je dobré vědět, co si o tom všem ve skutečnosti myslí Írán, nemyslíte? Anglická jazyková mutace íránské tiskové agentury.

 

https://www.eurasia24.cz/

 

https://www.evrazia.org/  - eurasianismu věnované stránky v ruštině

https://www.vz.ru/  - Vzgljad

https://ria.ru/ - základní denní zpravodajství "z druhé strany"

 

Geopolitika:

 

Miroslav Dolejší: Analýza 17. listopadu, na netu např. na ulozto.cz, https://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/173 a jinde

 

Alexander Dugin: Velká válka kontinentů, na netu např. https://uloz.to/x3pgpuJ/a-dugin-velka-valka-kontinentu-pdf

 

"Meta-  záležitosti" - internet:

https://www.miroslav-zelenka.cz/

- pro dnešního člověka, který se nevěnoval studiu nějaké klasické nauky Tradice,  srozumitelně zpracované a stále doplňované téma ne-fyzického základu světa, pozoruhodné je zejména autorovo dílo na těchto stránkách umístěné "Elegantní bůh."

 

https://www.juliusevola.cz/

- české překlady z některých jeho prací a článků většinou takových, které dosud u nás nevyšly.

 

https://www.fysis.cz/hnauky/CH/vycet.htm

- výčet spisů Corpus hermeticum, české překlady části z nich, možnost seznámit se přímo s prameny hermetického myšlení a výkladu světa, pokud si rovnou nepořídíte úplnější knižní vydání Corpus hermeticum od Radka Chlupa.

 

https://www.medo.cz/jaromir/index.html

Pozoruhodné a velice užitečné stránky pro cestu sebepoznání i Poznání, s online knihami Tajemství řádu nevědomí a Snářem sebepoznání, které však už dnes nejsou kompletní v internetové verzi, ale pouze na stránkách ke koupi nabízené publikace

 

 

Literatura:

 

Julius Evola: Jezdit na tygru, Triton, Praha 2009

"Základní orientace v epoše rozkladu." Brilantní analýza společenských, filosofických a duchovních procesů na Západě v moderní době s návodem pro jedince, kteří si situace jsou vědomi, jak se s tím vnitřně vyrovnat, nepodlehnout svodům a tíži doby a získat tím ve zdánlivě nepřekonatelně nepříznivě nastavené situaci naopak jistotu, vyrovnanost a vnitřní životní sílu. Velmi důležitá kniha.

 

Maurice Maeterlinck: Smrt. Praha 1932

Zdánlivě ponuré téma. Metodou kritického, logického a konsekventního uvažování autor řeší "problém" smrti, existence vědomí a postojů člověka k těmto otázkám, přečtení knihy rozjasňuje mysl a osvobozuje - můj pocit. Vyšla ještě v roce 1995, kdy ji vydala Votobia, Olomouc.

 

Julius Evola: Metafyzika sexu, Volvox Globator, Praha 2009

Rozbor problematiky lidského sexu a sexuality z metafyzické úrovně a na pozadí starých filosofických a náboženských systémů, z pohledu Tradice, z pohledu působení "mužského" a "ženského" principu na kosmologické a sakrální úrovni.  Dostanete se dál, než s pouhou psychologií a sexuologií, mnohem hlouběji...

 

Milan Nakonečný: Smaragdová deska Herma Trismegista, Vodnář, Praha 2009 (2. vyd.)

Zasvěcený autor se věnuje základnímu hermetickému textu.

 

Fulcanelli: Tajemství katedrál, Trigon, Praha 1992 /vyšlo  i nověji v tvrdé vazbě/

Čtení náročnější, bez znalostí symboliky a alchymické terminologie pro úplného začátečníka neúčelné. Ale pokud adept zvládne opakovaným postupným studiem knihu vícekrát přečíst, obnoví si jednak schopnost symbolického myšlení, která byla u lidí moderní doby už zvětší části potlačena, jednak postupným pochopováním knihy se přiblíží k získání kamene mudrců, bude-li hledat na správném  místě, totiž všude a hlavně sestoupením do nitra země...

 

Bhagavadgíta. Zpěv vznešeného. Pragma, Praha 1994

V tomto případě subtilní vydání pro laiky, začátečníky i pokročilce, co je pro křesťanství Bible, to je pro hinduismus, jeden z oddenků filosofie věčnosti, tento text.

 

Radek Chlup: Corpus hermeticum. Herrmann a synové, Praha 2008

Český překlad základních hermetických spisů s komentářem a doprovodnou studií

 

 

Fulcanelli: Příbytky Filosofů I., II., Trigon, Praha 1996

Chcete-li si začít s Fulcanellim, začněte s jeho Příbytky ;-)